Ja, Piotr, wyrzucam z siebie to, czego nie mogę utrzymać w środku, co przyjemne, ekscytujące, ale również poplątane i męczące.
Blog > Komentarze do wpisu

Dwa końce naraz

Dziś blox.pl wysłał powiadomienie, że rozwiązuje umowę o prowadzenie blogów, ze skutkiem na 29 kwietnia.

Zacząłem pisać bloga, gdy na ekranie USG zobaczyłem mały, niewyraźny, jak przez ziarnistą mgłę, kształt człowieka. Ten człowiek dziś stoi obok mnie, ma trzynaście lat.

Kończę pisać bloga w dniu, w którym żegnam się z matką. Choć jeszcze bije jej serce, to nie porozmawiam z nią, nie w tym życiu. Nie spojrzy na mnie widzącym wzrokiem. Możliwe, że to już… A ze szpitala zadzwonią dopiero rano. Albo nie zadzwonią. I ojciec pójdzie, niepewny. Zadzwoni domofonem na korytarzu, przed przed szerokimi, białymi drzwiami z czerwonym napisem, usłyszy brzęczenie magnetycznego zamka, otworzy i nie patrząc na pielęgniarkę w oddali, ruszy, skulony w sobie, niby nie słuchając jej pierwszych słów – czy już…?

wtorek, 26 lutego 2019, pkubic

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack URL wpisu:
Komentarze
2019/02/27 11:04:24
Bardzo, bardzo mi smutno z powodu zamknięcia strony, na której goszczę prawie od 15 lat. Ale również smutno mi jest, że ten dzień dla Ciebie jest taki bardzo tragiczny, nie umiem nawet napisać Ci, jak bardzo Ci współczuję Trzymaj się Ja te już pożegnałam moich Ukochanych Najbliższych Rodziców i Rodzeństwo, znam ból rozstania i mimo, że od ostatniego takiego smutnego rozstania z moja Ukochaną Siostrą Anią minęło prawie 9 lat, serce wciąż boli i krwawi. Bardzo smutne jest wtedy życie i mimo, że musi trwać nadal, zawsze pozostaje uczucie, że coś się już skończyło.
-
2019/02/27 14:09:46
Dziękuj Ci za te słowa...
-
Gość: KF, *.static.ip.netia.com.pl
2019/03/01 19:21:41
Piotr!
Pożegnania są esencją egzystencji i obaj wiemy to dobrze, ale w tych dniach tym bardziej chcę być z Tobą w myślach i emocjach. To ważne bardzo chwile i ważne emocje. Takie chwile są bardzo formujące dla człowieka. To cenny czas.
Co do bloga- wiem o zamknięciu bloxa już od pewnego czasu.
Napiszę tu oczywistość - Twoje tutejsze wpisy będą przeze mnie ściągnięte i archiwizowane, będę do nich wracał, towarzyszyły mi przez istotną część mojego życia, w jego najgorszym momencie - także, podobnie jak Ty, Piotrze.
Dziękuję.
Do zobaczenia na innych blogach i w innych wymiarach też.
K.

-
2019/03/04 01:43:23
Prześlę Ci paczkę, którą ściągnąłem z blox.pl. Myślę o przeniesieniu się na inny serwer...